• +420 737 196 420
  • info@vasestudna.cz

Druhy vrtů

Neváhejte a rezervujte si poslední volné termíny

Ještě stále máme volné kapacity na naší nové vrtací soupravě!

Rekreační objekty s občasným odběrem vody

Jedná se vrty o průměrech od 150 do 180 mm (podle typu půdy), které spolehlivě pokryjí občasné potřeby majitelů rekreačních objektů, případně majitelů rodinných domů, kteří chtějí vodu z vrtu využívat např. pouze pro potřeby zahrady. Na základě geologického průzkumu podloží volíme pro tyto typy vrtů odpovídající techniku i typ zárubnice (plast x ocel, 125 – 160 mm). Náročnější způsob provedení si vyžadují vrty do jílovitých typů hornin. Zde je nutné provádět méně hluboké vrty s většími průměry, cca 200 až 300mm, s využitím plastových zárubnic 160 mm.

Rodinné domy

Jedná se o vrty o průměrech 180 – 250 mm (podle typu půdy) určené pro potřeby rodinných domů, jejichž majitelé chtějí vodu ze studny odebírat denně nejen pro potřeby své zahrady, ale částečně také pro potřeby domácnosti. Na základě geologického průzkumu podloží volíme pro tyto typy vrtů odpovídající techniku i typ zárubnice (plast x ocel, 160 mm). Náročnější způsob provedení si vyžadují vrty do jílovitých typů hornin. Zde je nutné provádět méně hluboké vrty s většími průměry, cca 200 až 300mm, s využitím plastových zárubnic 160 mm.

Firmy, zemědělci, sportoviště, obce

Jedná se o vydatné vrty o průměrech 180 – 250 mm, u kterých se předpokládají velké denní odběry vody. Na základě geologického průzkumu podloží volíme pro tyto typy vrtů odpovídající techniku i typ zárubnice (plast x ocel, 160 mm). Náročnější způsob provedení si vyžadují vrty do jílovitých typů hornin. Zde je nutné provádět méně hluboké vrty s většími průměry, cca 200 až 300mm, s využitím plastových zárubnic 160 mm.