• +420 737 196 420
  • info@vasestudna.cz

Vrty pro tepelná čerpadla

Neváhejte a rezervujte si poslední volné termíny

Ještě stále máme volné kapacity na naší nové vrtací soupravě!

Naše firma provádí též hloubkové vrty určené pro tepelná čerpadla. Také tento typ vrtu pro Vás rovněž zajistíme „na klíč“ – od prvotního průzkumu přes zákonný legislativní proces až k samotné realizaci vrtu. Pro tento typ vrtů jsme vybaveni speciálními vrtnými soupravami s dosahem až 150 metrů pod povrch země.

Postup při realizaci vrtů pro tepelná čerpadla je obdobný jako v případě vrtu klasického. Samotným pracím předchází hydrogeologický průzkum zakončený ideální lokalizací vrtu. Následuje vypracování projektové dokumentace a další legislativní úkony zakončené získáním stavebního povolení k vrtu pro tepelné čerpadlo. Následně je realizován samotný vrt, a to takovým způsobem, aby byl zaručen co největší tepelný výkon z vrtu.

Vrty pro tepelná čerpadla jsou prostorově poměrně nenáročné, tím pádem jsou vhodné i pro objekty s menšími okolními prostory. Další výhodou těchto vrtů jsou nízké provozní náklady a možnost celoročního využití – v zimě ve spojení s tepelným čerpadlem jako zdroj tepla, v létě samostatně jako zdroj pasivního chlazení.